Założenia programowe

Idzie nowe pokolenie (…)

Idą z wadami i zaletami.

Dajcie warunki, by wzrastali lepsi”

Janusz Korczak

Pedagogika zakłada dziś, że właściwą osobą, poza oczywiście rodzicami, która towarzyszy dziecku w odkrywaniu własnej interpretacji świata i własnych wartości jest nauczyciel akceptujący dziecko, kierujący się w swoim postępowaniu miłością i dobrocią, prawdomówny, szanujący godność dziecka
i będący autorytetem moralnym.

Jesteśmy przekonani, że zapewniamy naszym wychowankom miłą, pogodną atmosferę, dobrą zabawę i harmonijny rozwój - pracujemy w oparciu o:

1. Podstawę programową Wychowania Przedszkolnego.
  2. Program wychowania przedszkolnego „Nasze przedszkole” Małgorzaty Kwaśniewskiej i Wiesławy Żaby – Żabińskiej.
  3. Program autorski języka angielskiego „I’m five years old”
  4. Program dwujęzyczności „Baby Beetles” dla dzieci trzyletnich i „ Tom and Keri” dla dzieci czteroletnich.
  5. Plan pracy Przedszkola nr 58 im. Czesława Janczarskiego w szcególności uwzględniający:
  • realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego
  • edukację przyrodniczą
  • edukację matematyczną